Yurtdışı Emeklilik

3201 sayılı kanun gereği yurt dışında çalışan ve yurda kesin dönüş yapan vatandaşlarımızın ilgili ülkelerden emekli olmalarını sağlamak, çalıştıkları ülkeden kendilerinin ve eşlerinin haklarını almakla ilgili tüm işlemleri profesyonel kadro ile gerçekleştiriyoruz.

Almanya’dan Emeklilik:

Almanya’da çalışmış sigortalılar, bu emeklilikten şimdiye kadar en erken 60 yaşını doldurmaları halinde faydalanabiliyorlardı.

Bu yaş sınırı 2006’dan 2008’e kadar kademeli olarak 60’dan 63’e yükseltilmiştir. Ocak 1946 doğumlular bu emeklilik hakkından en erken 60 yaş ve bir ayı doldurduktan sonra, Şubat 1946 doğumlular en erken 60 yaş ve iki ayı doldurduktan sonra vs. Aralık 1948 ve daha sonra doğanlar en erken 63 yaşında bu emeklilikten faydalanabilmektedirler.

Emeklilik aylığının bağlanması, bu yaş sınırından önce istenerek kesinti yapılması kabul edilse bile prensip olarak artık mümkün olmamaktadır.

Fransa’dan Emeklilik:

Fransa’da çalışmış olan kişilerin emeklilik işlerini sonuna kadar takibini en doğru ve en hızlı şekilde yapmaktayız. Sizi Fransa’daki tüm yeni kanunlardan haberdar edip, bu haklardan yaralanmanız için size bilgi verilmektedir.

Fransa’dan iki yerden emekli olabilme şansınız bulunmaktadır. Birincisi Ek emeklilik, ikincisi yaşlılık maaşı. Ek emekliliğe 55 yaşınızdan itibaren başvuru yapabilirsiniz. Yaşlılık emekliliğine 60 yaşından itibaren başvuru yapabilirsiniz.

Şayet Fransa’da ki çalışmalarınız ile ilgili olarak tüm belgelerinizi kayıp ettiyseniz üzülmenize gerek yok. Biz sizin yerinize tüm araştırmaları yapıp, Fransa’dan emekli olmanızı sağlamaktayız.

Avusturya’dan Emeklilik:

Avusturya’dan emekli olabilmeniz için en az 15 yıl sigortalı olmanız gerekmektedir. Ancak bu sürenin tamamının Avusturya’da olma zorunluluğu yoktur. Değişik ülkelerde farklı zamanlarda 15 yıl sigortanız mevcut ise Avusturya’dan emekli olabilirsiniz. Avusturya’da emeklilik yaşı 65’tir. Şayet maluliyet mevcut ise rapor alınarak daha erken emekli olma imkânı vardır. Avusturya’da prim iadesi yoktur.

İsviçre’den Emeklilik:

İsviçre’den emekli olabilmeniz için 65 yaşınızı doldurmuş olmanız ve primlerinizi iade almamış olmanız gerekmektedir. Şayet herhangi bir hastalık veya sakatlık mevcut ise rapor sunularak daha erken emekli olma imkânınız vardır.

Çevrilmesini istediğiniz materyali bize aşağıdaki form ya da mail ile gönderebilirsiniz.